Uzak Tarihlere Bilet Almaca !

Erkenden bilet almayı, küçük tatiller belirlemeyi seviyoruz. Özellikle havayolu şirketlerinin yaptığı avantajlı tarifeler, indirimler, kampanyalar…

Evet şimdi de Türk Hava Yolları’nın gidiş dönüş 89$ ‘dan başlayan fiyatlarla kampanyasıyla biz de rotamızı Roma’ya çevirdik.

Tarih ne zaman derseniz taaa Kasım ayında, ama şimdiden otelleri incelemeye başladık. Sonuçta otele de önceden karar verirsek, indirimli fiyatları yakalayabiliriz.

Bizim amacımız, gezmek, seyahat etmek, anılar biriktirmek, şehri öğrenmek, şehri yaşamak… Kimilerinin aa yurtdışı mı çok pahalı dediğini duyar gibiyim. Evet € nedeniyle herşeyi 3 ile çarpma gerekliliğinden dolayı rakamlar biraz üzücü olabiliyor. Fakat kredi kartı ekstrelerinde veya günlük harcamalarımızı incelediğimizde ne kadar gereksiz ve  müsrif şekilde alışveriş yaptığımız ürünleri görünce bu kalemleri azaltarak yaşam standardınızı hiç bozmadan da hedeflediğimiz seyahati gerçekleştirmek mümkün!

Sadece yurt dışı için de değil durum, 1 hafta sonu için ( yıllık izniniz yok diyelim) de uzak tarihlere ya da hemen plansız şekilde  bir hafta sonuna bir rota çizip hayatı daha anlamlı keyifli hale getirebilirsiniz.

Amaç gezmek, tozmak, eğlenmek, seyahat etmek, keşfetmek… Hayat bence bu şekil güzel!