SOSYAL SORUMLULUK,  YAŞAM

Torundan Alzheimer Dedeye Çorap!

Hafta sonu okuduğum bu haber çok hoşuma gitti!

Kenneth Shinozukas 16 yaşında ve evden sık sık kaçan bir dedesi var. Tabii ki dedesi şaka olsun diye kaçmıyor, sebebi Alzheimer hastalığı.
Hatırlıyorum ben küçükken babamın amcası da son yıllarında Satır içi resim 2sık sık ortalıktan kaybolurdu. O yıllarda cep telefonu da olmadığı için çocuklarının bulması epey zaman alıyordu. Diğer köylere de gidip kendini Tanrı misafiri olarak gittiği evlere kabul ettirdiği için ulaşmaları zaman alıyor ve ciddi anlamda endişelendikleri zaman oluyordu.

Kenneth Shinozukas da büyükbabasının evden kaçma sorununa çözüm bulmak ve onaSatır içi resim 1 bakanların işerini kolaylaştırmak için çipli çoraplar tasarlıyor. Çipler çorabın tabanında yer alıyor ve cep telefonuna blootooth aracılığıyla sinyal gönderiyor. Böylece evden çıkmadan bile yakalanıyor. Bu basit ama işe yarayan faydalı ürün California’da 13 bakımevi tarafından da kullanılmaya başlamış.
Faydalı olan bir şeyler üretmek budur dedim. Karşımıza çıkar sorunlar kimi zaman bizi yaratıcı çözümler bulmaya zorlayabiliyor. Hayatta karşılaştığınız sorunlara böylesine işe yarar çözümler bulmanız dileğiyle!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla