YAŞAM

Takma Tırnak Deneyimi

Yeni yılın ilk günü, 1 Ocak, yeni yılın ilk kahvaltısını yapma, milli piyango biletini kontrol etme, evde parti yaptıysan ev temizleme, akşamdan kalmaysan ayılma, yaptığın makyajı silmeye takatın kalmadan uyuduysan cildini temizleme çabalarıyla geçer.

Ben de bir yılbaşı gecesi ardından 1 Ocak, akşamın hatta bir yılın yorgunluğunu  atarak, miskinlik yaparak, yeni bir yıl için dinlenerek, tüm gün film izleyerek evde miskinlik için de ve huzurla geçirdim. Ve bir de takma tırnaklarımı çıkarma çabasıyla…

Evet siz de benim gibi ilk defa takma tırnak takıyorsanız, takma tırnak nasıl takılır , nasıl çıkarılır bilgilendirmesine ihtiyacınız var demektir. PhotoGrid_1420203708333Takma tırnakların hep çok yapay duracağını düşünmüşümdür, ön yargılıydım. Ama çok hoşuma gitti, söylemesem kimse anlamayacaktı. Herkes ojeyle yaptığımı düşündü, malesef o kadar yetenekli değilim 🙂

Başak’ın noel öncesi İngiltere gezisinden benim için getirdiği yılbaşı konseptli takma tırnakları takmak çok kolay oldu. Öncelikle tırnağınızın yapısına şekline uygun ebattaki tırnağı seçiyorsunuz. Tırnaklarınızın kuru ve temiz oluşuna dikkat etmelisiniz ki düzgün yapışsın. Benim tırnaklarıma tam oturdu, eğer uygunsuzluk varsa törpü yardımıyla  düzeltip, kendi tırnağınıza göre ayarlayabilirsiniz. İçinden çıkan japon yapıştırıcısına benzeyen özel yapıştırıcıyı tırnağın iç yüzeyine sürüp uygun tırnağınıza yapıştırıp, bir kaç saniye üstüne bastırarak kurumasını bekliyorsunuz. Veee işte hazırsınız….

Peki takma tırnaklarınızı çıkarmak için ne yapmalısınız ?

Öncelikle kaliteli takma tırnak özenli kullanım ile bir kaç gün tırnağınızda kalabilir, ama benim tırnaklarım noel konseptliydi ve bugün de çalışıyor olduğum için çıkarmam gerekti. Elinizi yakmayacak kadar sıcak suya biraz limon  biraz da badem yağı damlatıp bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Ilık su yardımıyla tırnaklarınızı çıkarırken, bir yandan da bakım yapmış oluyorsunuz. Sıcak su etkisiyle yapışkan özelliği kayboluyor ve hafifçe kenarından kaldırarak çıkarıyorsunuz. Ardından aseton yardımıyla tırnağınızın üst yüzeyinde kalan yapıştırıcı kalıntılarını temizliyorsunuz.

İşte bu kadar, özel günlerde bence sevimli desenli tırnaklarla renklendirebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla