YAŞAM

Kirli Beyaz Kedi!

Hastalık beni esir almış evde yarı uykulu yarı uyanık yatarken, ne zamandır izlemek istediğim bir türlü izlemek için fırsat bulamadığım “Unutursam Fısılda” yı nihayet izledim. Evet, ben de Çağan Irmak’ın tüm işlerinden keyif alanlardanım. Ama bu film daha bi dokundu işledi içime, belki de tıpkı diğerleri gibi…

Unutmak, yıllar akarken bir gün hepimizin başına gelebilecek bir illet, belki kendi başımıza belki de sevdiğimiz birinin başına… Ama tam da unuturken kulağınıza size fısıldayacak birileri varsa işte o zaman şanslısınızdır.

Filmde Ayperi’nin 70’lerdeki halini Farah Zeynep Abdullah canlandırırken, günümüzde de Hümeyra karşımızda. Işıl Yücesoy yine çok sert ama yüreği sıcak bir karakterle karşımızda, Ayperi’nin ablası Hanife, onun gençliğini ise Gözde Cığacı oynuyor. İki kardeşin de âşık olduğu ama Ayperi’yle büyük aşk yaşayan Tarık’a ise Mehmet Günsur hayat veriyor.

Filmdeki müziklerin, şarkıların ise müptelası oldum resmen, film müzikleri Kenan Doğulu imzalı. Her biri ayrı ayrı güzel ama Kirli Beyaz Kedi çok vurucu, etkileyici…

İzlemekten keyif aldığım, müziklerini de dinlemekten keyif almaya devam ettiğim bir filmdi. Oyucu kadrosu da oldukça başarılıydı, özellikle Hümeyra ve Işıl Yücesoy’un sahneleri muhteşemdi. Bir çok kişinin Çağan Irmak’ın tüm filmlerinde hep benzer oyuncuların yer almasından şikayet ettiğini biliyorum. Ama beni bu durum çok rahatsız etmiyor, izlerken aynı şu filmdeki gibi bu karakteri demiyorum, her oyuncuyu her yaptığı işte bambaşka kişi olarak karşımda buluyorum. Ben çok sevdim umarım siz de izlediğinizde çok keyif alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla