YAŞAM

Herkesin Hayatına Kimse Karışamaz!

hhkkHerkesin hayatına kimse karışamaz kısaca HHKK ! Bunu söyleyen abimizi hatırlarsınız değil mi? Yok hatırlayamadım derseniz hemen  yandaki fotoğrafa bakınız, oldu değil mi canlandı:)

Sevgili abimizin kafası çok karışıktı ama bence tam bir ülke durum özetiydi kendisi. Konu başörtüsü gibiydi ama her konuda bence ülkece böyleyiz. Değişik kombinasyonları düşünebiliriz. Özellikle ikili hatta üçlü ilişkiler kapsamında

Aşk Üçgeni: Olay 120 dk.’lık dizilerde geçiyorsa yeğen amcasının karısıyla bile takılabilir. Hatta kaçamak yapmaları, birlikte kaçabilmeleri için tüm teyzeler dayılar toplaşıp dua edip ve bir adım daha ileri gidip amca karakteri ayıplanabilir. Sonuçta herkesin hayatına kimse karışamaz ! Yaşasın HHKK !

Ama gel gör ki olay komşunun başına geldiyse, sonuçta karakterler bu kadar yakışıklı, güzel ve zengin değil, kadın o..u, adam boynuzlu ve genç delikanlı “tüüüü” nidalarıyla yuhlanır, yazıklar olsunla sonlanır.

Evlilik Hayatı: Erkek gözüyle itirazlar, aman her şeyime karışıyor, bi erkek erkeğe dışarı çıkacam burnumdan geldi üleyn, halı sahaya gidemiyorum yahu böyle hayat olur mu sonuçta herkesin hayatına kimse karışamaz !  Tamam güzel abim bir gün sen çık tabi, bir gün eşin de çıksın nefes alsın, toplansın arkadaşlarıyla konsere gitsin, bir kahve içsin kendine gelsin. Hooop orada duracaksın, akşam vaktinde ne işi var sokakta! E noldu hani HHKK idi (uzun uzun yazdırmayın anladınız siz onu).

Romantik Aşklar: Ay bak bilmem ne dizisinde aşıklar kavuşamadılar birbirine, yazık değil mi bunlar genç, öpüşecekler de gezecekler de tozacaklar da… Babasına bak nasıl mendebur, hele annesi yok mu annesi ne şeytan kılıklı o… Büyümüş kaç yaşına gelmiş ne karışıyorlar çocuklara bu kadar HHKK sonuçta ! Bu yorumlardan gaza gelen kızçemiz, annem ne kadar modernmiş de ben kadının hakkını yemişim diye düşünür ve lap diye “anne yarın sevgilimle sinemaya gideceğim, öncesinde sizle de tanıştırmak istiyorum” der. Anne tabi feryat, figan baban duymasın, yok seni kandırırlar, aman komşular duyar görürse rezil oluruz diye başlar, kimlerdenmiş ne zaman istemeye geliyorlarmış ile son bulur. e noldu hani gençti bunlar, ne karışıyorlardı, işte buraya kadar.

Ülkecek ikilemde miyiz, ikiyüzlülükte miyiz bilemedim ama bir değişik olduk orası kesin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla