SOSYAL SORUMLULUK

Bu Bağış Size Çok Yakışacak!

Bir süre önce pazar miskinliği içinde elimde portakal suyu, kahvaltı sonrası keyif yaparken, Güneri Cıvaoğlu’nun Şeffaf Oda programında bu güzel kampanyadan haberdar oldum. Konuklar arasında Şenay Akay vardı ve Türk Böbrek Vakfı yararına başlattıkları kampanyayı anlatıyordu. Lavia tasarımcılarının hazırladığı tişörtlerin satışından elde edilen gelir Türk Böbrek Vakfı’na bağışlanacak ve bu sayede vakfın kamu yararına gerçekleştirdiği sağlık ve eğitim hizmetlerinin arttırılması hedefleniyor.

Sadece para toplamaya çalışmak yerine seçtikleri yol da insanların dikkatini çekme şekilleri de çok hoşuma gitti. Sosyal medya yardımıyla çok fazla kişiye ulaşabiliyorlar. Tasarlanan sevimli tişörtler de herkesin satın alıp destek olabileceği uygun fiyatta. Kampanya, sadece belli bir gruba hitap etmektense  çok daha fazla kişiyi kucaklıyor.

Sloganları da site isimleriyle aynı,  Bu Bağış Size Çok Yakışacak!

Hediye etmek için de güzel bir seçim olabilir diye düşünüyorum. Hem sevdiğiniz birini mutlu ederken, hem de bağış yapmış oluyorsunuz. Ayrıca sosyal medyada aldığınız tişörtü, #bubagissizecokyakisacak ve #hertisortbirbagis hashtag’leriyle paylaşarak kampanyanın daha çok kişiye ulaşması için katkıda bulunuyorsunuz.

Ben de aşağıdaki tişörtten aldım, siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için bir tişört almak istersiniz buyrunuz.

 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla